Вторник

Распоред на I и II година
Име и презиме на наставникот Предмет кој го предава 1 2 3 4 5 6 7
Роска Јовановиќ Македонски Јазик и литература II-2 II-5 II-1 II-3 II-4
Тања Алексиќ Македонски Јазик и литература I-6 I-7
Роза Никодиновска Мајсторовиќ Македонски Јазик и литература I-3 I-2 I-1 I-4 I-5
М-р Ана Вељановска Македонски Јазик и литература
Марина Пешовска Англиски Јазик I-2 I-1 I-6
Леонора Каталиниќ Англиски Јазик II-4 II-7 II-6 II-1
Никола Англиски Јазик
Слаѓана Стојановска Француски Јазик
Билјана Димовска Француски Јазик
Тања Димовска Француски Јазик
Наташа Мирчевска Атанасовска Германски Јазик I-2 I-1 I-4 II-2
Мирјана Димитрова Математика
м-р Сузана Ничота Математика II-1 II-2 II-6 II-5
Марија Николовска Математика I-8 II-7 II-8
Гоце Ангеловски Математика
Дарко Билбиловски Историја II-1 II-2
д-р Валентина Костовска Историја II-3 II-4 II-5 II-6 II-7 II-8
Весна Томовска Географија II-5 II-1 II-3 II-8
Цвета Горгиевска Географија
Анкица Миленковска Физика II-4 II-2 II-1 II-3 II-6
Дафина Шекуткоска Физика
Кирил Буцковски Физика
д-р Јулија Гајдаџиева Физика
Наталија Христова Цигулевска Физика II-8 II-8 I-8 I-8
Наташа Петреска Хемија II-6 I-5 II-8 I-8
Билјана Петреска Хемија II-6 II-3 I-3
Снежана Пеловска Биологија II-7 II-4 I-1 II-1
Симона Јовевска Биологија I-4 I-7 I-5 I-6
Весна Стефановска Социологија II-7 II-6 II-2 II-5 II-8
м-р Борко Христов Информатика I-3 I-3
Владица Василевска Спорт и спортски активности I-6 I-3 I-1 I-2 I-8 I-4
Роберт Антовски Спорт и спортски активности II-4 II-2
м-р Раде Аџигоговски Ликовна уметност
м-р Сашо Саздовски Ликовна уметност I-4 I-3 I-8
Сашо Ливрински Музичка уметност II-7
Виктор Барбутов Музичка уметност I-5 I-4 I-6 I-7
м-р Петре Трајковски Иновации и претприемништво I-1 I-6 I-2 I-7 I-4
Драгица Солунчева Етика II-5 II-5
Ана Вељановска Говорење и пишување
м-р Борко Христов Информатичка технологија II-3 II-3
Лидија Гелевска Латински Јазик
Гоце Ангеловски Елементарна алгебра и геометрија
м-р Сузана Ничота Елементарна алгебра

Распоред на III и IV година
Име и презиме на наставникот Предмет кој го предава 1 2 3 4 5 6 7
м-р Митра Блажевска Македонски Јазик и литература III-3 III-4 III-2 III-5 III-1
Лидија Томовска Македонски Јазик и литература IV-2 IV-5 IV-4 IV-3 IV-1
Тина Ѓошева Македонски Јазик и литература IV-6 IV-6 IV-8 IV-7
Ана Вељановска Македонски Јазик и литература III-8 III-8
Марија Мек Нолти Англиски Јазик
Татјана Голчева Англиски Јазик III-6 III-4 III-8 III-7 III-5
Маја Христова Англиски Јазик IV-4 IV-3
Жаклина Пандова Германски Јазик III-4,7 III-2,5 IV-6,7 IV-1 IV-4 IV-2
Татјана Димовска Француски Јазик III-7,4 III-5,2 III-6 III-8 III-8
Слаѓана Стојановска Француски Јазик IV-8 IV-8 IV-7 IV-8
Билјана Димовска Француски Јазик IV-6 IV-1 IV-4 IV-2 IV-6
Павлина Маркудова Математика III-1
Кристина Гелмановска Математика III-7 III-6
Марија Николовска Математика
Ана Бајмак Грозданова Математика
Мирјана Димитрова Математика IV-7 IV-7 IV-5 IV-5 IV-4 IV-4
Наталија Христова Цигулевска Физика
Дафина Шекуткоска Физика III-5 III-6 III-4 III-7
Гордана Геческа Хемија III-2 III-3
Наташа Петреска Хемија
д-р Елизабета Дадиќ Николоска Биологија III-3
Симона Јовеска Биологија
Атанас Сопотски Историја III-1 III-7 III-4 III-5 III-6
Даниела Николова Филозофија IV-1 IV-3 IV-5
Драгица Солунчева Филозофија
м-р Лидија Стојчева Бизнис и претприемништво IV-6 IV-8
Ацо Спасески Бизнис и претприемништво IV-1
Бранислав Петровски Спорт и спортски активности III-5 III-6 III-2 III-3 III-4
Зора Коневска Спорт и спортски активности IV-5 III-7 III-8
Јован Шапе Спорт и спортски активности IV-2 III-1
Павлина Маркудова Алгебра III-3,1 III-3,2 III-2,1 III-2,2
Ана Бајмак Грозданова Линеарна алгебра и аналитичка геометрија III-1,2 III-1,1
Елена Стојановска Линеарна алгебра и аналитичка геометрија III-3,2 III-3,1
Жаклина Прекиќ Програмски јазици III-1,1 III-1,2 III-2,2 III-2,1
Цвета Горѓиевска Географија
Лидија Гелевска Латински Јазик
Лидија Гелевска Латински Јазик
Маја Тодоровска Вовед во право
Анета Саздовска Социологија
Весна Стефановска Социологија
Теодора Гроздановска Педагогија
Драгица Солунчева Етика
м-р Валентина Аниќ Програмски јазици IV-1,2 IV-1,1 IV-2,1 IV-2,2 IV-6 IV-8
Фросина Митрушева Математичка анализа IV-2,2 IV-2,1 IV-8
Кристина Гелмановска Математичка анализа IV-1,1 IV-1,2
Гоце Ангеловски Математичка анализа IV-6
Наталија Христова Цигулевска Физика
Кирил Буцковски Физика IV-3 IV-2
д-р Елизабета Дадиќ Николоска Биологија IV-4 IV-3 IV-5,8
м-р Лидија Стојчева Економија IV-7,8 IV-5,6
Ацо Спасески Менаџмент IV-5,6 IV-7,8
Драгица Солунчева Логика
Атанас Сопотски Историја
д-р Валентина Костовска Историја
Анета Саздовска Социологија
Даниела Николова Филозофија
Тони Анев Психологија IV-7,8 IV-7,8