Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Почитувани, решенијата за назначување на тестатори можете да ги симнете од апликацијата каде што и ги внесувавте на testatori.dic.edu.mk. Списоците за тестатори за по училница ќе бидат доставени на денот на испитите заедно со испитниот материјал. Во прилог го имате и упатството за тестатор. http://matura.gov.mk/news_large.aspx?language=MK&news=9DjKIavcjoo=