Се забранува комплетирање на документи и пополнување на пријави во Училиштето, туку да се дојде со претходно пополнета пријава.

Пријавата за уписи може да ја симнете директно од web страната на Министерството за образование, на следниов линк или од тука: 

Пријава на Македонски јазик

Пријава на Албански јазик

У П И С  ВО I година 

на 16, 17, и 18 јуни од  07 – 19 часот

и  19 јуни од 07-13 часот.

 По азбучен ред

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab