Пријавата за уписи може да ја симнете директно од web страната на Министерството за образование, на следниов линк или од тука: 

Пријава на Македонски јазик

Пријава на Албански јазик

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab